Контроль тиску та пульсу

Виберіть підкатегорію
Контроль тиску та пульсу

Контроль тиску і пульсу: подбайте про своє здоров'я

Частота і регулярність серцевих скорочень (пульсу) нарівні з артеріальним тиском (АТ) – важливі показники здоров'я людського організму. Їх відхилення від норми свідчить про цілу низку захворювань серцево - судинної системи, інших органів. Дані про роботу серця важливі під час тренувань спортсменів, а хворим людям це може бути необхідно навіть при невеликих фізичних навантаженнях. Контроль тиску здійснюють за допомогою спеціальних приладів - тонометрів. Пульс вважають, притиснувши пальці до зап'ястя, але краще використовувати більш зручні сучасні діагностичні прилади. 

Параметри пульсу здорової людини

Частота серцевих скорочень у здорового дорослого в стані спокою становить 60-80 ударів в хвилину, допустимо 50-90. У дітей серце б'ється частіше. При фізичному навантаженні цей показник збільшується. Наскільки – залежить від стану здоров'я, тренованості, віку. Норму розраховують за формулою Pmax = 220 – вік. Але це граничні показники, при яких організм добре тренованого спортсмена здатний впоратися з навантаженнями. Контроль пульсу під час фізичних навантажень найпростіше здійснювати за допомогою пульсометра. Він буде постійно показувати поточні дані. Є моделі, які видають сигнал, коли частота скорочень перевищує допустимий ліміт. 

Вимірювання артеріального тиску

Тонометри – спеціальні прилади, що вимірюють тиск в моменти максимального «розрядки» (діастоли) і найбільшого стиснення (систоли) серця. Оптимальним у людей старше 14 років є співвідношення 120/80. Якщо воно вище, але в межах 139 (систолічний) і 89 (діастолічні), то можна говорити про прегіпертоніі. Більш високі результати – симптоми гіпертонії. Показники 105/70 і нижче – ознаки гіпотонії. Невелика різниця між систолічним і діастолічним АТ (менше 30) – теж свідчення неправильної роботи серцево-судинної системи, як і занадто великий розрив в показаннях (більше 50). 

В даний час виробники випускають широкий асортимент товарів для контролю АТ:

  • механічний;
  • напівавтоматичний;
  • автоматичний. 

При виборі потрібно враховувати різні особливості пацієнта, який буде користуватися приладом. Механічні моделі не підходять для використання людьми зі слабким слухом. Вимірювання на зап'ясті не підходять при патологіях судин і літнім людям. При виборі пристрою потрібно враховувати розмір манжети, інакше можна отримати хибні дані. Датчик нерегулярності серцебиття – важливий елемент для пацієнтів з аритмією. Є моделі з великим об'ємом пам'яті, в яких передбачена можливість запам'ятовування даних протягом тривалого часу. Якщо ви не знаєте, який тонометр замовити, попросіть поради лікаря. Наші оператори також готові надати допомогу, вони мають медичну освіту. 

Для механічних пристроїв потрібен спеціальний інструмент, що підсилює звуки, - стетоскоп. Ви можете купити його окремо на нашому сайті. Ми також пропонуємо аксесуари для тонометрів: манжети, блоки живлення та інше. Ціни залежать від різних факторів: виробника, наявності додаткових функцій, матеріалу. 

Надійне медобладнання від «Медтехніки FMF»

Наша компанія пропонує продукцію для догляду за хворими, реабілітації після травм, хвороб, операцій, інвалідний інвентар. Крім того, ми реалізуємо різні товари для людей, яким важливий здоровий спосіб життя. Дізнатися більше про можливості пристроїв контролю пульсу і тиску можна в описі до конкретної моделі, там же вказана вартість одиниці. Всі товари на сайті сертифіковані згідно з українськими законами.