Фіксатори, бинти еластичні (д/ортопед., травм-логії)
Еластичні бинти й інші види фіксуючих пристосувань надзвичайно затребувані у сфері травматології, ортопедії. Їх застосовують за різних причин. Для прикладу, щоб повністю іммобілузувати суглоб або ж легко обмотати в цілях профілактики, щоб захистити їх від можливого ушкодження.
Видове різноманіття еластичних бинтів
У медичній практиці звикли користуватися двома типами бинтів. Перший – це сітчасті, трубчасті пристосування, абсолютно без шовні, мають циліндричну форму. Такий вид використовують у травматології, хірургії. Вони виконують надзвичайно важливу місію – надійно фіксують гіпсові, полімерні пов’язки на тілі. Ними також закріплюються різноманітні перев’язочні матеріали, компреси з ліками.
Другий тип – стрічкові медичні еластичні бинти. Це бюджетна альтернатива бандажів. Вони попереджують можливе травмування та здатні суттєво скоротити термін реабілітації після ушкодження або ж оперативного втручання. Раніше їх часто використовували у процесі проведення операцій, щоб уникнути тромбозу або ж відривання тромбу. Зараз для цього застосовується спеціальний антиемболічний госпітальний трикотаж.
Бинти прийнято поділяти на три групи: пристосування з високим, середнім або ж малим ступенем розтяжності. Перша група бинтів здатні подовжуватись на 140% у порівнянні з первинною довжиною, друга – на 130-140% і перша, найбільш жорстка – 60-70%. Останні застосовують для формування тугий пов’язок, у разі якщо потрібна повна іммобілізація кінцівки або певного суглобу.
Кінезіотейпування з допомогою сучасних адгезивних бинтів
Протягом останніх декількох років все більшої популярності набуває така процедура, як тейпування. Воно застосовується в різних сферах: травматології, ортопедії, косметології тощо.
Процес накладання адгезивного бинта простий та зрозумілий кожному. Для цього не завжди потрібні особливі навики. Достатньо ознайомитись з інструкцією, переглянути декілька статей в Інтернеті.
Кінезіотейпи активно використовуються серед спортсменів. Вся справа в тому, що ця група людей найбільш схильна до травм під час тренувань або ж виконання інтенсивних фізичних вправ і їм не завжди зручно носити масивні підсилені додатковими ребрами жорсткості фіксатори суглобів, їм набагато легше наклеїти адгезивний тейп. Спортивні еластичні бинти здатні вберегти весь м`язово-зв`язковий апарат верхніх та нижніх кінцівок від утворення надривів, вивихів, розтягнень або ж переломів. Окрім того такі пристосування мають цікавий дизайн. Можна купити кінезіотейп будь-якого кольору, в залежності від особистих побажань.
Найкращий профілактично-лікувальний засіб - це ортопедичний фіксатор
Існують такі види травм та ушкоджень, за яких просто необхідно придбати відповідний ортез, що доповнений додатковими стабілізуючими елементами. Найбільш затребуваними є фіксатор бандаж на шию. Його застосовують при остеохондрозі, нестабільності, або ж у разі необхідності підтримки шийних хребців у прямому положенні. Аналогічні жорсткі ортопедичні пристосування існують для попереку, суглобів верхніх, нижніх кінцівок. Всі вони можуть використовуватись, як у цілях профілактики, так і лікування. Показаннями до їх застосування можуть бути: дегенеративно-дистрофічні зміни, ушкодження зв’язкового апарату, профілактика травм під час інтенсивних фізичних навантажень, пришвидшення реабілітації після ушкоджень або перенесеного оперативного втручання, запальні процеси, у тому числі радикуліт, артрит, артроз. Найчастіше їх застосовують у разі якщо потрібно провести повну іммобілізацію конкретної ділянки тіла.