Вимірювання рівня цукру в крові

Виберіть підкатегорію
Вимірювання рівня цукру в крові

Вимірювальна техніка для діабетиків

Прилад для вимірювання цукру в крові (глюкометр) використовується для постійного контролю рівня глюкози. Причини збою в роботі організму можуть бути різні. Порушення синтезу інсуліну, нечутливість клітин до цього гормону, коливання рівня глюкози при вагітності або у літніх людей. Постійний контроль дозволяє своєчасно приймати ліки хворим, що страждають на цукровий діабет. Це група небезпечних хвороб ендокринної системи, при яких порушується засвоєння глюкози. Незалежно від причини, що викликала діабет, наслідки можуть бути дуже важкими. Високий або низький вміст глюкози в кровоносній системі призводить до цілого ряду ускладнень. 

Порядок проведення дослідження

Вимірювач цукру в крові використовують в лікарнях і в домашніх умовах. Контроль рівня глюкози здійснюється в кілька етапів:

  • палець проколюють ланцетом – тонким і гострим сталевим приладом. Процедура практично безболісна, тому її нескладно зробити самостійно;
  • на тестову смужку капають трохи крові;
  • смужку вставляють в апарат для вимірювання цукру в крові;
  • на дисплеї з'являються результати тесту. 

Використання глюкометра дозволяє вчасно приймати інсулін при інсулінозалежному діабеті. Коригується дозування ліків. Це дозволяє зменшити або навіть повністю усунути неприємні симптоми діабету: втома, часте сечовипускання, постійний голод, шкірні запалення та ін. Нормалізація рівня цукру – спосіб уникнути ускладнень ендокринних порушень (руйнування слизової носа і нирок, постійні набряки, погіршення загоєння ран, кома). 

Види глюкометрів і додаткові можливості

Виробники пропонують широкий асортимент медичних товарів для контролю стану складу крові у діабетиків. Існує два основні різновиди глюкометрів за принципом дії: 

  • фотометричний. Визначають концентрацію простих вуглеводів за кольором тестової смужки (він змінюється через взаємодію цукру з реагентом);
  • електрохімічний. Використовують фізичні властивості плазми. При проходженні через кров на смужці змінюється сила струму. 

Такі пристрої мають прийнятні ціни. Досить відмовитися від ранкової кави, щоб вже за один-два місяці накопичити на простий апарат для вимірювання цукру. Він може використовуватися тривалий час, але періодично доведеться докуповувати витратні матеріали. Вартість пристроїв істотно підвищується, якщо передбачені додаткові функції: 

  • контроль прийомів їжі;
  • будильник;
  • оповіщення про необхідність проводити вимірювання;
  • синхронізація зі смартфоном або комп'ютером.

Ці функції не є необхідними, але дозволяють поліпшити рівень життя хворих людей. Вони будуть згадувати про хворобу тільки в період проведення контрольних аналізів. Уточніть в описі моделі наявність додаткових функцій перед тим, як прийняти рішення про замовлення вимірювального інструменту. 

В даний час з'явилися глюкометри нового покоління, які дозволяють проводити вимірювання без забору крові. Вони використовують різні фізико-хімічні та фізіологічні особливості організму, але коштують дуже дорого. 

Медтехніка для лікарень і дому

У нас можна купити прилад для вимірювання цукру в крові та іншу продукцію для догляду за хворими, відновлення здоров'я після хвороб та операцій. У магазині великий вибір виробів для людей з обмеженою рухливістю: інвалідні крісла, протипролежневі матраци та інше. Всі наші оператори мають медичну освіту. Вони професійно надають допомогу при виборі товарів, враховуючи стан здоров'я і перебіг захворювання.