Здорова хода
Декілька практичних порад для здорових ніг
Людина – істота прямоходяча, це її анатомічно-фізіологічна особливість ходити на двох ногах. Не зважаючи на те, що нижні кінцівки одна із основних частин тіла, яка допомагає переміщатися у просторі та вести нормальний спосіб життя, їм не приділяється належна увага. Ми згадуємо про них лише, коли помічаємо неприємній біль, набряки, надмірну втому чи у разі нездатності ходити на підборах через деформацію стопи.
Все це відбувається по причині того, що більшість з нас немає культури догляду за ногами. Ми надаємо перевагу не зручному ортопедичному, а красивому та модному взуттю, ігноруємо необхідність таких допоміжних пристосувань, як устілки, силіконові або ж гелеві підпяточники, спеціальні вставки під склепіння стопи, деколи ігноруємо елементарні методи гігієни і звичайно ж не користуємось засобами, які б могли розслабити стопи після тяжкого дня, повністю проведеного на ногах.
Нижче наведено декілька практичних порад, як допомогти вашим ніжкам зажди залишатися здоровими:
- Купити устілки чи інші ортопедичні засоби по догляду за стопами – це завжди гарна ідея. У вашому «арсеналі» повинно бути все необхідне, щоб зробити щоденні навантаження на нижні кінцівки менш травматичними та виснажливими для них.
Цікавий факт: стопи – один із трьох найпотужніших амортизаторів в тілі людини, крім попереку та великих суглобів ніг. Для того аби щодня витримувати здійснюване ударне навантаження задіяний цілий складних механізм взаємопоєднуваних елементів: кістки, зв’язки, сухожилля, м’язи та плантарний апоневроз на підошві стопи. У разі якщо ця ділянка ноги травмується або ж деформується, зрозуміло, що все навантаження перекладається на два інші амортизатори і вони зношуються швидше. Для того аби не допустити цього варто придбати масажні, покращуючі кровообіг, а також даючі відпочити стопам пристосування, які зафіксують всі її складові у анатомічно правильному положенні і не дадуть ні в якому разі зміститися. Для прикладу, під’яточник знімає ударне навантаження зі стопи. Його застосування особливо актуальне у разі наявності старих травм, а також такої неприємної проблеми, як п’яткова шпора. Шкіряна чи силіконова напівустілка застосовується, якщо використання звичайної ортопедичної устілки неможливе у певній моделі взуття. Решта пристосування, таких як міжпальцева перегородка, коректор пальців застосовуються у разі якщо з’явились перші «дзвіночки» проблеми - вальгусна деформація стоп, бурсит, молотоподібні або кігтеподібні пальці тощо.
- Придбати масажер для ніг, а також грілку-чобіток.
Для того аби розвантажити стопу варто застосовувати спеціальні фізіотерапевтичні пристосування: апілкатори Ляпко у формі килимка чи м’яча, іплікатор Кузнєцова, масажери, що одночасно розмасовують та гріють підошву стопи. Деякі виробники також розробили спеціальний вибір для теплової терапії ніг. Ця електрогрілка має вигляд чобітка. У ній присутні декілька режимів, які користувач обирає самостійно. Для цього пристосування доповнене перемикачем. У разі, якщо немає можливості купити масажер, в мережі Інтернет існує чимало відео, на яких зображена домашня гімнастика для ніг, у якій з допомогою простої пластикової пляшки або ж тенісного м'яча виконуються профілактично-лікувальні вправи.