Догляд за стомою

Виберіть підкатегорію
Догляд за стомою

Комфортне та безтурботне життя зі стомою можливе варто лиш правильно підібраним калоприймач

Більшість пацієнтів, яким як вирок оголошують діагноз і сповіщають про необхідність виведення стоми назовні одразу ж впадають у відчай, адже передчувають, що їх чекає складний щоденний догляд за штучним отвором в передній стінці живота. Проте, це не так! Виробники спеціалізованих медичних виробів потурбувались аби в пацієнтів було все необхідне, щоб максимально спростити та зробити цей процес легким, а щоденне носіння пристосування, у яке б виводились результати життєдіяльності практично непомітним на тілі та під одягом.

Колостома – наслідок оперативного втручання, в ході якого відбулось виведення товстої кишки на зовнішню поверхню шкіри через штучний отвір в животі.

Причинами для здійснення такої процедури, як колостомія, можуть виступити:

  • Захворювання Крона;
  • Онкологія у вигляді злоякісної пухлини, яку виявили під час проведення такої процедури, як колоноскопія;
  • Тяжка форма гострого запалення слизової оболонки кишечника.

Стома буває тимчасовою або ж постійною (довічною). Все залежить від складності ураження кишківника. В разі, якщо проблема операбельна і є можливість відновлення нормального функціонування даного органу виводять тимчасову стому. Коли всі з’єднання швів благополучно зажили, захисну колостому закривають з допомогою невеличкої операції. В разі виведення постійної стоми пацієнт до кінця життя повинен буде використовувати спеціальне пристосування, в яке будуть вивільнятися калові маси з прямої кишки – калоприймач двокомпонентний або однокомпонентний. Який із двох обрати вирішує сам користувач, лікар, а точніше стома-терапевт може вказати лише не розмір фланця (отвору в пристосуванні), який найкраще підійде у кожному конкретному випадку. Адже в залежності від діаметру стому залежатиму розмір отворе у пластині калоприймача. Щоб вона надійно кріпилась і не створювала зайвого тертя чи навпаки була надто великою для пацієнта.

Провідним виробником калоприймачів високої якості є данська компанія Колопласт (Coloplast). Вони подарували світу не одне ефективне медичне пристосування, що значно полегшило життя стомованим людям та їх лікарям, що прагнуть максимально допомогти своїм пацієнтам. В їх асортименті є безліч бестселерів, чого тільки варті: однокомпонентні кало приймачі 6300 та 5900, калоприймач багаторазовий на поясі, дитячі моделі, а також пластини із новим фільтром, що стали ще функціональніші. Від тепер вони краще фіксуються на тілі, згладжуючи всі дрібні недоліки – нерівності та складки. А їхні новинки – калоприймач Альтерна (Alterna) і Альтерна Фрі (Alterna Free). Вже за перші декілька місяців після появи повністю переконали пацієнтів у своїй зручності та здатності залишатися непомітними. Від тепер з ними можна приймати водні процедури. А щоб звільнити мішечок від вмісту варто лиш розстібнути липучку, відкрити дренажний отвір і не відриваючи калоприймач від тіла вилити вміст в унітаз. Лиш не потрібно відтягувати з даним моментом, вивільняти ємність із калом потрібно, як тільки вона наповнилась на 1/3.

З використанням пристосувань Колопласт, пацієнт може вільно займатись спортом, залишатись активним та не переживати що щось піде не так. Виробник потурбувався аби убезпечити стомованого від можливих казусів.

Калоприймач купити можна у Інтернет-магазині «Медтехніка FMF» за найкращою ціною, зручними умовами доставки.