Медичні вироби для травматології
Основні переваги використання полімерних іммобілізаційних бинтів на противагу у порівнянні зі звичайною гіпсовою лангетою
Лікарі-травматологи вже давно обирають полімерні матеріали для жорсткої фіксації кінцівок людини в разі настання травми, надриву чи перелому. Справа в тому, що популярні раніше гіпсові пов’язки мають ряд недоліків. Це і зумовило необхідність в пошуку більш практичного та зручного в роботі пристосування, який забезпечив бодай таку саму, або навіть кращу ефективність лікування. Врешті не так давно альтернативу було знайдено, ним став полімерний бинт.
Нижче наведено детальний перелік, що засвідчує у чому ж такі унікальні полімерні бинти для іммобілізації:
- В основі таких виробів високоякісні матеріали – поліестерове волокнисте полотно, що скріплене поліуретановою смолою.
- Сітчаста структура бинта дозволяє йому бути набагато легшим у порівнянні із звичайним гіпсом, а відповідно і комфортнішим під час довготривалого носіння. Через невеличкі отвори з легкістю потрапляє повітря й виходить випаровування зі шкіри. Іншими словами, такий матеріал жодним чином не перешкоджає «диханню» шкіри, а отже унеможливлює утворення попрілостей, подразнень.
- Для того аби полімерний іммобілізаційний бинт, для прикладу, Scotchcast повністю затвердів необхідна невеличка кількість води.
- Полімерний гіпс наділений достатньою еластичністю, навіть після повного затвердівання, аби не перешкоджати рухам м’язів під ним. Що у свою чергу попереджує їх атрофування.
- Оскільки зонами для застосування подібного пристосування є суглоби та верхні, нижні кінцівки, виробники забезпечили наявність різних розмірів та ступенів жорсткості. Бинти для іммобілізації існують у повністю жорсткій та напівжорсткій варіації.
- Фантастика, проте є навіть можливість обрати певний колір бинта. У каталозі всесвітньо відомої американської фірми 3М є полімерний бинт будь-якого забарвлення.
- Бинти з полімерних матеріалів формують достатньо тонку пов’язку, по верх якої з легкістю лягає одяг та взуття;
- Ще однією неоспоримою перевагою, особливо для спортсменів, є можливість прийому водних процедур, у тому числі і в басейні. Із гіпсовим бинтом це робити більш, ніж не зручно. Вода та інші рідини ніяким чином не впливають на стан полімерної пов’язки, дякуючи полімерній смолі, яка не дає бинту розмокнути.
- Лікарі зазначають, що неправильно накладені гіпсові лангети можуть суттєво погіршити стан пацієнта, адже часто вони неповністю фіксують або ж надмірно здавлюють вени, що може призвести до утворення набряків. На противагу синтетичні пов’язки, в основі яких полімерний бинт не здатні до подібних побічних ефектів, адже в їх основі волокнисті матеріали, які не перешкоджають рухомості м’язів.
- Такі бинти легко утилізувати. Для цього варто лиш спалити їх або ж викинути без остраху, що вони нанесуть непоправної шкоди довкіллю. Полімерні матеріали абсолютно не токсичні. Саме тому вони такі безпечні для довготривалого носіння.
Для того аби використання гіпсових або ж полімерних бинтів було максимально комфортним лікарі рекомендують застосовувати підшинні підкладки – Стокінет або ж Каст Педдінг. Перша має вигляд підшовної панчохи, яка використовується як підкладний матеріал під гіпсові чи полімерні іммобілізаціні пов`язки. Друга – це синтетичний матеріал, який можна підкладати під гіпс, полімерний бинт або ортез.
Сітчастий бинт: у яких випадках його використовують і як обрати потрібний розмір
Існує декілька типів та безліч розмірів сітчастих пристосувань для фіксації пов’язок та шин. Вони можуть мати високий вміст бавовни, або ж поліестру. Розмір обирається в залежності від ушкодженої ділянки тіла. Для прикладу, для фіксації на пальці чи кінцівках немовляти знадобиться бинт розміром 1 см у ширину та від 10 до 25 см у довжину. У разі, якщо потрібно закріпити пов’язку на плечі чи передпліччі, певному суглобі, або дитячому стегні чи голові, перевагу необхідно надати бинту із шириною у 3 см. Для голови чи стегна дорослої людини обирають сітку 5 сантиметрів завширшки. Щодо довжини, то у будь-якому випадку варто обрати не менше 15-25см, а краще рулон 50-100см, з якого пацієнт зможе відітнути необхідний відрізок.
Купити полімерний або ж сітчастий бинт, підкладки під шину та інші товари для ортопедії та травматології можна у Інтернет-магазині «Медтехніка FMF» за найкращою ціною та надзвичайно зручними умовами доставки.