Пристосування для туалету
Просте вирішення доволі делікатної проблеми або які пристосування для гігієнічних процедур краще обрати у догляді за ослабленими пацієнтами
Важкохворі, а також люди похилого віку, на превеликий жаль, не мають можливості здійснювати самообслуговування без сторонньої допомоги. Все, що хоче людина, яка здійснює за ними догляд, так це забезпечити максимальний комфорт для пацієнта та трішки полегшити свою роботу. Саме тому вона перебуває у пошуках високо функціональних пристосувань із санітарним оснащенням.
Завдяки розвиненій галузі реабілітації та догляду за людьми з ослабленим організмом в Україні у всіх бажаючих є вибір між численними гігієнічними виробами, які не обмежуються лише підгузниками та пеленками.
Придбати туалет для інвалідів чи доповнити домашній унітаз зручним підвищеним сидінням, наставкою можна всього зробивши замовлення на сайті Інтернет-магазину «Медтехніка FMF» в один клік. За лічені години або ж на протязі декількох днів потрібний товар буде вже у Вас.
Як обрати потрібне пристосування для туалету
Перш ніж будь-що купувати, варто пройтися по базових технічних характеристиках, якими повинне бути наділене потенційне крісло стілець для інвалідів:
- · Фізичні особливості пацієнта;
- · Маса тіла і відповідність її максимально можливому навантаженню, яке здатне витримати гігієнічне пристосування (у переважній більшості воно не перевищує 120 кг, хоча існують підсилені крісла-туалети, що здатні витримати до 225 кг);
- · Характер захворювання, травми. Від цього залежить здатність самостійно тримати спину, голову, не втрачати рівновагу. Адже, якщо пацієнт значно ослаблений перевагу необхідно надавати кріслу-стільцю зі спинкою, фіксованими підлокітниками. В ідеалі підійде крісло каталка, яка виступатиме не лише гігієнічним пристосуванням, але й засобом для пересування;
- · Варто враховувати прогнози лікарів, а саме яка складність стану, у якому перебуває пацієнт – це тимчасова втрата фізичних можливостей чи інвалідність із довготривалою перспективою.
Якщо людина повністю лежача, немає можливості її зафіксувати у сидячому положенні (параліч, ДЦП тощо) можна скористатись засобами, що не потребуватимуть переміщення – судна, сечоприймачі, калоприймачі тощо.
Яке стілець-крісло купити, коли на ринку стільки його різновидів
При виборі гігієнічного засобу не потрібно обирати максимально переповнене всіма можливими функціями пристосування. По-перше, це надто дорого, по-друге є імовірність, що більшість опцій ви ніколи не будете використовувати. Більше того частина з ним може принести небажаний дискомфорт.
Пропонуємо більш детальніше розглянути кожне із запропонованих сьогодні на ринку гігієнічних обладнань для туалету:
- · Крісла туалети для інвалідів стаціонарні. Такі пристосування мають просту та зрозумілу конструкцію. Санітарна ємність стоїть на чотирьох ніжках. На кінцях ніжок гумові опори, які забезпечують стійкість на будь-якому типі поверхонь. Зазвичай виготовлені з алюмінію або сталі, особливо, якщо мова йде про стілець-туалет для людей із надлишковою вагою. Можуть бути доповнені м’яким сидінням та спинкою із шкірзамінника, або іншого матеріалу, який легко чистити. Прикладом такого пристосування, є крісло стілець СТД 04. У переважній більшості для сидіння використовують пластик. Він швидко адаптовується до температури тіла пацієнта і легкий у догляді. У таких туалетних стільців може бути два види підлокітників: фіксовані або мобільні, знімні. Вони можуть регулюватися по висоті, так як і ніжки, змінюючи тим самим відстань сидіння від підлоги.
- · Мобільні туалети, які також називають крісла-туалети на колісних опорах, на колесах. Такі пристосування максимально зручні, адже вони доповнені регулятором висоти, що допомагають адаптувати стілець під ріст пацієнта. Сидіння та підлокітники у таких пристосування з гнучкого пластику. Колеса обов’язково мають гальма, аби зафіксувати їх і не дати кріслу у певний момент зрушити з місця і призвести до можливого травмування пацієнта, що у цей момент перебуває у кріслі.
- · Стільці-туалети складні. Оптимальний варіант для людей, які використовують таке пристосування не на постійній основі. Купити стілець-туалет з розкладним механізмом буде правильним рішенням для людей, які змушені часто змінювати місце проживання або мають потребу у частому транспортуванні або ж складанні стільця з інших причин.
- · Крісла-каталки з відкидним сидінням. Класичним прикладом такого пристосування є модель СТД 27 виробництва вітчизняної компанії Діспомед. Воно має вигляд найпростішої інвалідної коляски із вбудованою санітарною ємністю. Його ще називають «багатофункціональне крісло для інвалідів». Не рідко їх доповнюють біотуалетом. Що робить догляд ще простішим, адже на дно ємності насипається спеціальний абсорбуючий гель, який потрібно змінювати раз у певний період. Він нейтралізує запахи і не допускає утворення бактерій. Спеціальні реагенти можна придбати онлайн або у магазинах медтехніки. Така модель значно дорожча за стандартне крісло туалет для хворих, проте вартує кожної витраченої на неї гривні. Вона підійде у тих випадках, якщо є довготривала або ж постійна перспектива, що пацієнт більше не зможе самостійно здійснювати гігієнічні процедури. Коляска з туалетом, також відома, як каталка допоможе доставити пацієнта до місця проведення водних процедур, транспортувати у іншу кімнату чи інше приміщення.
Туалети для інвалідів не обмежуються лише спеціальними пристосуваннями у формі крісла-стільця. Доглядальник також може обрати такий варіант, як сидіння на туалет. Такий гігієнічний виріб легше сприймається пацієнтом. Проте підходять такі санітарні вироби не всім. Лише людям із частковою втратою фізичних можливостей, а також для пацієнтів, що перенесли операцію і потребують наставку для унітазу, оскільки не можуть сильно нагинатись. Найбільшою популярністю користуються насадки для унітазу з боковими поручнями. Вони можуть мати різну висоту.